Šie darbo lapai buvo sukurti siekiant padėti mokiniams tyrinėti ir nagrinėti matematikos temą “Tiesinės lygtys”.
Medžiaga skirta maždaug 9 pamokoms.
0 etape„ Ar galiu? Problemos priėmimas“ siūloma praktinio turinio probleminė užduotis, kuriai išspręsti reikia sudaryti ir išspręsti tiesinę lygtį. Šios užduoties sprendimas mokiniams turėtų sukelti sunkumų ir nemažai klausimų (nes tema dar nėra gerai pažįstama). Mokiniams pateikiami klausimai, kuriais remdamiesi jie suformuluos tolesnio darbo tikslus.
1 etape „ Su kuo turiu reikalą?“ mokinių prašoma sugrupuoti lygtis, kad būtų galima nustatyti kriterijus, kad būtų galima suformuluoti matematinį tiesinės lygties apibrėžimą.
2 etape „ Kaip padaryti išvadą. Hipotezės iškėlimas “, spręsdami paprastas tiesines lygtis, mokiniai iškelia hipotezę apie tiesinės lygties šaknų skaičių, priklausomai nuo koeficientų a ir b, tokia forma: Jei…, tai…
3 etape „ Ar teisinga hipotezė? Instrumento kūrimas“ mokiniai patikrina hipotezę ir formuluoja tiesinių lygčių sprendinio savybes. Mokiniai, sudarydami tiesinę lygtį, jau gali išspręsti tekstinį uždavinį, įskaitant probleminį „įvesties“ uždavinį.
4 etape „ Ar reikalingas instrumentas? Kompetencijos siekimas ir naujos problemos atsiradimas“ gebėjimas spręsti tiesines lygtis tampa matematiniu įrankiu, kurį mokiniai gali naudoti mokydamiesi kitų temų.
Šie užduočių ciklai parengti lietuvių, rusų ir latvių kalbomis.
Svetainėje nėra alternatyvios užduočių ciklo versijos.